Menu

  • collapseDeutsch (468)
  • collapseEnglish (63)
  • expandEspañol (65)
  • expandFrançais (75)
  • expandItaliano (33)
  • expandNederlands (28)
  • expandOther Languages (8)
  • collapseTürkçe (60)
  • expandРусский (20)

Naziler, uzun zamandan beri "yildirma" politikasını ilan eden CDU/SPD/FDP/ _YEŞİLLER

GDS Ekim 1991'de şu bildiriyi yayınladı:

Naziler, uzun zamandan beri "yildirma" politikasını ilan eden CDU/SPD/FDP/ _YEŞİLLER

Naziler, uzun zamandan beri “yildirma” politikasını ilan eden CDU/SPD/FDP/ _YEŞİLLER
GDS Ekim 1991′de şu bildiriyi yayınladı:
*in işini yapıyorlar: POGROM!_ B. Almanya’nın değişik kentlerinde (Franknut, Göttingen, Köln, Stuttgart) dağıtılan bildiri, Neonaziler tarafından Aralık 1990′dan beri işlenen cinayetleri (en az 15 kez) ve cinayet teşebbüslerini ve 17.8.1991′den itibaren yapılan pogromvari saldırılan sıralamakla başlamaktadır.
Büdirinin giriş bölümünde şöyle denmektedir:
“Devlet kurumlan, iletişim organi an ve bütün Bonn politik partüerinin sığınmacılara karşı “yddirma” yoluyla azaltma politikasını propaganda yapmasından sonra, Federal Cumhuriyet
*te son haftalarda yüzün üzerinde sığuımacı kampları neonazi çeteler tarafından ateşe verildi” Ancak Hoyerswerda’daki bu tür kapsamlı nazi eylemleri ile terör yeni bir basamağa çıkartılmakla kalınmadı:
“Ek kez, beş gün boyunca nüfusun gerici bölümünün onayı üe nazi katil çeteleri tarafından kamuoyu önünde sığınma başvurusunda bulunanların ve diğer ülkelerden gelen işçilerin evlerine saldırılar düzen lendi., bu ancak pogrom kelimesi ile doğru bir şekilde tarif edilebilir.” Büdkinin diğer temel noktalan şunlardır:

* Polis nazilerin yanında!
Polisin anti-nazi güçlerin yürüyüşlerini vahşi bir şekilde bastırmakla kalmadı. Aynı zamanda şu olgunun bilinmesi de önemlidir:
“…Alman polisi insafsızca çoğu kere Gana, Türkiye, Hindistan vb. gibi ülkelerin faşist gizli polisinin işkence hanelerine doğru sığınmcı ailelerini sınır dışı etme”ktedir.

* Neonazi ve devlet terörüne karşı mücadele!
Çünkü her ne kadar, neonazi pogromlan şu anda öne çıksa da, sığınma başvurusunda bulunanlara karşı yönelen terörün esas biçimi daha önce olduğu gibi şimdi de devlet terörüdür… Bunun ötesinde nazi çeteleri hiçte Barı/0lman emperyalizminin devlet cihazından bağımsız olarak davranma maktadırlar: Onlar devlet tarafından müsamaha görmekte, onun tarafından beslenmekte ve desteklenmektedir…Buyüzden mücadele hem nazi çete lerine hem devlet cihazının terörüne karşı şimdiye kadar olduğundan çok daha enerjik bir biçimde sürdürülmelidir.
*:(…)

Comments are closed.